\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

Wyjście do Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka"–17.07.2019 roku.

W   dniu 17 lipca wybraliśmy się do Muzeum Fotografii "Jadernówka"- to największe na Podkarpaciu specjalistyczne muzeum, którego ekspozycja w całości poświęcona jest fotografii.

Kolekcja liczy ponad 5000 eksponatów i jest trzecim co do wielkości zbiorem w Polsce, a pod względem ilości samego sprzętu fotograficznego – drugim po Krakowie. Muzeum posiada zbiór kilku tysięcy starych zdjęć, w których dostrzec można  prawdziwy kunszt rodziny Jadernych.

Najstarsze pochodzą z lat 70 XIX wieku. Oprócz fotografii portretowych Jaderni zajmowali się dokumentowaniem ważnych wydarzeń z życia miasta. Takie zdjęcia mają dziś nieocenioną wartość historyczną. Na wystawie można także obejrzeć kilkaset aparatów fotograficznych z całego świata. Naszą uwagę przykuł specyficzny Kodak – mały, różowy aparat, który sprzedawany był razem z puderniczką, lusterkiem i szminką. Są też obiektywy, statywy, światłomierz, lampy błyskowe, sprzęt laboratoryjny i ciemniowy. Powiększalniki, kasety na klisze, rzutniki oraz literatura i prasa fotograficzna. Mieszkańcy Mielca i okolic wciąż uzupełniają zbiory. Oglądaliśmy również fotografie  zaprezentowane przez Mielecką Grupę Fotograficzną w ramach wystawy ,,Znikające obrazy Podkarpacia….? ’’, gdzie swoje prace prezentują: Agnieszka Piekarska, Ewelina Harchut, Jakub Soja i Łukasz Grudak. Każda z prezentowanych fotografii to oddzielna historia, która wymaga przystanięcia dłuższej refleksji…. To wyprawa do miejsc, rzeczy, ludzi i ich zawodów oraz pasji tworzących niepowtarzalny podkarpacki klimat….

Wystawę trzeba koniecznie zobaczyć – to niesamowity świat przedstawiony w czarno- białych barwach i czasem szary, ale jednak niezmiernie interesujący….

Przygotowała i opracowała: Beata Juras

 


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15