\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

,,Wakacje z Muzeum’’ w Pałacyku Oborskich – 27.08.2019 roku

W dniu 27 sierpnia wzięliśmy udział w zajęciach plenerowych na terenie Pałacyku  Oborskich w ramach ,,Wakacji z muzeum’’ - ,,O czym szumią drzewa czyli gawędy w parku Oborskich".

Od dawien dawna ludzie starali się poznać drzewa i zgłębić drzemiące w nich siły i to właśnie sylwoterapia propaguje kontakt z naturą, a już samo przebywanie wśród drzew może poprawić samopoczucie, powoduje, że nasze organizmy lepiej i szybciej wypoczywają. Każde drzewo ma na nas pozytywny wpływ : Jesion – uspokaja , pomaga zwalczyć stres, Lipa – wycisza, przywraca równowagę, Modrzew – dodaje energii i sił, wzmacnia wytrwałość, Sosna – przeciwdziała depresji, przywraca równowagę, likwiduje zmęczenie i poczucie zniechęcenia, Świerk – nastraja optymistycznie. Każde drzewo ma też swoje przeznaczenie: sosna do budowy domów, modrzew na kościoły, grab na opał, lipa dla rzeźbiarzy.

Celem zajęć w terenie było poznanie podstawowych gatunków drzew występujących w Polsce, ich cech charakterystycznych, nauka rozpoznawania gatunków drzew po liściach, kształcie i rodzaju kory. Na pewno zajęcia w plenerze, przy sprzyjającej pogodzie zachęciły nas  do obcowania z przyrodą, obserwowania przyrody wszystkimi zmysłami oraz pozwoliły nam zrozumieć znaczenie drzew i przyrody w naszym życiu oraz sprawdzić nasze umiejętności rozpoznawania gatunków drzew.

Spacerując po alejkach i odpoczywając na kocach nastawiliśmy się na patrzenie i wchłanianie zapachów, dotykanie drzew, przytulanie i obejmowanie rękoma.

Zajęcia bardzo nas ubogaciły.

 

Przygotowała i opracowała: Beata Juras

 


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15