\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

W krainie dinozaurów.

W dniu 09.09.2021 r. nasi uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Była to podróż w czasie do świata dinozaurów. W Parku Jurajskim zobaczyliśmy blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości wykonanych w konsultacji ze światowej sławy znawcami tych zwierząt. Ciekawostką jest to, że miliony lat temu dinozaury żyły w miejscu, gdzie obecnie jest Park Jurajski, o czym świadczą odkrycia naukowe. Dużym przeżyciem była wizyta w Prehistorycznym Oceanarium. Można było przenieść się na chwilę do świata podwodnego życia ogromnych gadów i stanąć ,,oko w oko’’ z gatunkami, które żyły na Ziemi miliony lat temu.

Dużą atrakcją Parku Jurajskiego jest Zwierzyniec Bałtowski. Z pokładu amerykańskiego schoolbusa oglądaliśmy kilkadziesiąt gatunków rodzimych i egzotycznych zwierząt. ,,Polska w miniaturze” – to kolejna atrakcja wycieczki. Na powierzchni około 1 ha wykonano 49 miniatur zamków i pałaców w skali 1 : 25.                                                     

Przed obiadem przekroczyliśmy jeszcze bramę ,, Sabatówki”. Jest to miejsce opanowane przez czarownice. Wysłuchaliśmy opowieści mitach, wierzeniach i zwyczajach dawnych Słowian. Poznaliśmy baśnie i legendy słowiańskie. A po obiedzie pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Mielca.

Należy wspomnieć, że współorganizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów oraz Osób Wspierających działające przy warsztacie.


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15