\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

Wyjazd do Pstrągowej.

W dniu 21.09.2021 r. WTZ razem ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów oraz Osób Wspierających działającym przy warsztacie zorganizował wycieczkę do ,,Siedliska Janczar”    w Pstrągowej.

Jest to obiekt położony w malowniczym obszarze Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, potocznie nazywanego ,,Małymi Bieszczadami”. Podczas pobytu braliśmy udział w warsztatach pieczenia chleba oraz warsztatach wyrobu kul musujących do kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik obejrzał prezentację pokazującą historię wytwarzania chleba oraz własnoręcznie dokonał wyrobu ciasta, które następnie zostało przekazane do wypieku.

Po wykonanej pracy przeszliśmy do ,,Chaty grillowej’’, gdzie przy dużym ognisku odbyło się pieczenie kiełbasek. Kolejnym ciekawym miejscem była pracownia, w której prowadzi się warsztaty wyrobu artykułów kosmetycznych. Pod kierunkiem instruktorki każdy uczestnik mieszał odpowiednie ilości składników. Na koniec odbyło się formowanie produktu. W ten sposób powstały kule musujące do kąpieli. Następnym punktem pobytu był przejazd konnymi wozami po okolicy.

Podczas przejażdżki mieliśmy możliwość podziwiania piękna okolicznych krajobrazów. Trzeba zaznaczyć, że w tym dniu pogoda nam sprzyjała. I chociaż nie było gorąca, to wszystko odbywało się w ładnej, słonecznej pogodzie. Po wszystkich zajęciach i atrakcjach spożyliśmy obiad w pięknej ,,Chacie weselnej’’ wykonanej w stylu rustykalnym, po czym wyjechaliśmy do Mielca.ążłó


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15