\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI ZATORLAND

W dniu 02.06.2022r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki ZATORLAND w Zatorze. To kompleks trzech tematycznych parków, które umożliwiają poznanie tajemnic odległej przeszłości, fascynujących historii oraz odkrywanie niezwykłej przyrody. To również przestrzeń wypoczynku i wspaniałej zabawy.

  Pierwszą atrakcją był Park Owadów. To wyjątkowe miejsce, w którym można spotkać owady ludzkich rozmiarów! Choć codziennie spotykamy je na żywo przez ich niewielkie rozmiary umyka nam nie tylko wiele szczegółów ich budowy, ale również sam fakt ich dużego wpływu na życie innych organizmów na ziemi. W Parku Owadów znajduje się ekspozycja insektów, pochodzących z różnych zakątków świata między innymi z Tajlandii, Maroka, Rosji.

    Duże wrażenia czekały na zwiedzających, w domku postawionym do góry nogami , gdzie u góry, a w zasadzie na parterze, każdy dostawał zawrotu głowy i z trudem przychodziło utrzymanie wyprostowanej pozycji ciała. Wizyta w domku do góry nogami zapadła w pamięci i sprawiła, że na twarzach nawet najpoważniejszych osób pojawił się szeroki uśmiech.

    Największą atrakcją była ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w „ożywione” prehistoryczne gady, ale również w piękne kilkusetletnie okazy drzew. Można było podziwiać największego na świecie T-Rexa. Spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat. Mogliśmy wsłuchiwać się w przerażające odgłosy dinozaurów. W specjalnie przygotowanych punktach ścieżki edukacyjnej nasi uczestnicy robili niepowtarzalne zdjęcia.

     Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zwiedzić Park Mitologii na wodzie, gdzie główną atrakcją był rejs łódką po jeziorze, podczas którego mogli obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń.

     Na zakończenie antycznych przygód nasi uczestnicy odwiedzili konia trojańskiego, przy którym bardzo chętnie pozowali do zdjęć.

     Zmęczona natłokiem wrażeń grupa, mogła odpocząć i zjeść smaczny posiłek w tutejszej stylowej karczmie- River Park.

     Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu, pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy wyjazdu udali się do czekającego autobusu, którym bezpiecznie wrócili do Mielca. Czas wspólnie spędzony, pozostawił niezapomniane wrażenia.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, bo bez Was nie byłoby tak przyjemnie.

Do następnego takiego wyjazdu!


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15