\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

Nasze bezpieczeństwo.

     W dniu 22 czerwca 2022r. nasi uczestnicy uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - Panią sierżant Ewelinę Ziembę oraz gość, który wywołał największe zaciekawienie uczestników – Naba pies służbowy. Naba to pies policyjny, który jest szkolony do działań specjalnych na terenie całego kraju. Jego przewodnik asp. szt. Radosław Niziołek zaprezentował w jaki sposób zwierzę pracuje szukając materiałów wybuchowych. Nasi uczestnicy mogli zobaczyć również radiowóz, na pamiątkę wizyty zostaliśmy wyposażeni w elementy odblaskowe.

      Główny cel jaki przyświecał spotkaniu z uczestnikami to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczestników do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

      Pani sierżant przypominała zasady poruszania się rowerem po drodze. Uczestnicy chętnie dzielili się swoją znajomością przepisów np. dotyczących ruchu pieszych, zalet noszenia elementów odblaskowych, bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą itp. Spotkanie propagowało wiedzę o bezpieczeństwie w życiu codziennym, w domu, podczas zabaw. Funkcjonariusz prowadził rozmowy o cyberbezpieczeństwie, uwrażliwiali na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych.

     Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczestników oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie. 

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszego warsztatu.


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15