\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

Kraków - 2024r.

      W dniu 19 czerwca br. wzięliśmy udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do naszego pięknego Krakowa. Założyliśmy sobie bardzo ambitny program wycieczki. Obejmował on zwiedzanie Wawelu, przejście Traktem Królewskim obok Kościoła Mariackiego, zwiedzanie Starego Miasta i krakowskiego ZOO.

Podczas wycieczki na Wawel nasi uczestnicy przenieśli się w czasie i odkrywali fascynujący świat dawnych czasów. Zwiedzanie komnat królewskiego zamku pozwoliło na zgłębienie tajemniczego życia na dworze królewskim. W trakcie zwiedzania uczniowie poznali atmosferę dawnych czasów, dowiadując się o kulturze, obyczajach i rozrywkach panujących na Wawelu. Podczas zwiedzania Wawelu, zwłaszcza w salach balowych i reprezentacyjnych, można było sobie wyobrazić, jakie wielkie przyjęcia i zabawy odbywały się w tych przestrzeniach. Wycieczka na Wawel była niezapomnianą podróżą w czasie.

Na koniec odwiedziliśmy także ZOO. Mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki   pochodzące zazwyczaj  z odległych, egzotycznych krajów. Przemierzając alejki ogrodu, oglądaliśmy z bliska zwierzęta, poznawaliśmy ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc uczestnicy z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta.
          Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu a bezpośrednia obserwacja zwierząt sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, uczestnikom dopisywały humory i wzajemnie dzielili się wrażeniami z wycieczki. Przy pięknej pogodzie czas szybko minął i trzeba było wracać.

smileyCzekamy na następną wycieczkę.smiley


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15