\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

10 lutego 2016r. uczestnicy z pracowni komputerowej udali się na wystawę fotograficzną zorganizowaną przez SCK Muzeum Regionalnego w Mielcu oddział fotograficzny „Jadernówka”.

Wystawa to znakomita czarno-biała opowieść o pierwszych latach drugiej połowy XX wieku, "napisana" obiektywem przez fotografika Władysława Sławnego. Jego najciekawsze zdjęcia powstały w ciągu kilku lat pracy w "Świecie", a zwłaszcza pomiędzy 1955 a 1957 rokiem.

Autor okiem obiektywu, w odcieniach czerni i bieli oddaje emocje tamtych lat. Codzienne życie, uliczny zgiełk, defilady, pracę i spotkania towarzyskie. Fascynowały go jako fotografa wielkie budowle komunizmu – MDM, Pałac Kultury, Nowa Huta… Wspinał się na rusztowania i dachy, by tworzyć panoramiczne zdjęcia     „z lotu ptaka”.  W swoim zawodzie był perfekcjonistą.

Oprócz wystawy na terenie muzeum, do dyspozycji zwiedzających jest kolekcja aparatów i  pokój mieszkalny rodziny Jadernych.

Muzeum jest dla naszych podopiecznych ważnym i atrakcyjnym punktem na kulturalnej mapie Mielca. Dostarcza  uczestnikom wiele emocji,  radości, jest źródłem wiedzy.


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15