\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

W dniu 3.06.2016r. odwiedziliśmy Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

W trakcie zwiedzania, poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania, oglądnęliśmy film na temat podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia.

Starszy aspirant P. Andrzej Obara wraz ze zmianą pełniących służbę strażaków zapoznał nas z wyposażeniem samochodów bojowych oraz rodzajami sprzętu ratowniczo – gaśniczego

Uczestnicy dowiedzieli się też, jak wygląda praca dyżurnego strażaka, który otrzymuje zgłoszenia o wypadkach lub pożarach.

Niecodzienną atrakcją było wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na drugie piętro wspinalni na czas oraz pokaz samochodu z drabiną mechaniczną o wysięgu 42 metrów.

Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Nasi uczestnicy z bliska mieli możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Każdy mógł obejrzeć go wewnątrz, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki.

Dzięki tej wizycie poszerzono wiadomości naszych uczestników na temat bezpiecznych zachowań w czasie pożaru lub innych zagrożeń jakie mogą nastąpić w życiu codziennym. Dziękujemy Komendantowi Powiatowej Komendy PSP w Mielcu Panu Stanisławowi Rączka i pracownikom za miłe przyjęcie, przekazanie wielu cennych informacji, a jednocześnie życzymy jak najmniej wyjazdów do zdarzeń oraz zawsze bezpiecznych powrotów.


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15