\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

W ramach zajęć warsztatowych na zaproszenie, w dniu 6 lipca 2017r do naszego ośrodka przy ulicy Kocjana 15 przybyły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

                Funkcjonariuszki zapoznały nas ze specyfiką pracy policji. Omówiły zadania i metody pracy policjantów różnych wydziałów i sekcji. W trakcie spotkania poruszono także różne prewencyjne tematy związane z bezpieczeństwem mieszkańców powiatu mieleckiego. Nasi podopieczni czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali pytania.

                Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Każdy chętny przymierzył kamizelkę kuloodporną, potrzymał w ręce pałkę służbową, na sali słychać było charakterystyczny zgrzyt zamykanych kajdanek.

                To nie był koniec wrażeń, bo przed budynkiem czekał radiowóz, który mogliśmy obejrzeć i przekonać się jak działa sprzęt policyjny. Każdy miał okazję posiedzieć za kierownicą policyjnego samochodu, jak również zobaczyć jak wygląda miejsce w radiowozie, w którym przewożone są osoby zatrzymane.

Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem na tle policyjnego radiowozu. Na twarzach naszych uczestników widać było oznaki zadowolenia, z możliwości zapoznania się „na żywo” z charakterem pracy mieleckich policjantów.

                Był to dzień pełen atrakcji w naszym WTZ, ponieważ zaplanowano również spotkanie ze strażakami z Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Mielcu. Wizyta strażaków w naszym ośrodku wzbudziła ogromne zainteresowanie. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” i poświęcone było bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

                Głównym celem spotkania było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

                Następna część spotkania odbyła się na zewnątrz, gdzie uczestnicy oraz opiekunowie mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Dodatkowo każdy mógł przymierzyć hełm strażacki wejść do wozu bojowego lub skorzystać z armatki wodnej, aby poczuć się, jak prawdziwy strażak.

                Spotkanie z przedstawicielami Policji i Państwowej Straży Pożarnej były dla uczestników WTZ elementem szeroko pojętej rehabilitacji społecznej. Pozwoliły na przełamanie barier w kontaktach z funkcjonariuszami służb porządku publicznego i ratownictwa.


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15