\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

W czwartek 12 kwietnia podczas uroczystego otwarcia Domu Św. Jana Pawła II przy ulicy Bł. Ks. Romana Sitki, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż dokonał poświęcenia nowego obiektu, który będzie służył zarówno jako Warsztat Terapii Zajęciowej funkcjonujący przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu jak i Dom Dziennego Pobytu.

Realizację tej inwestycji zapoczątkowało porozumienie Prezydenta Miasta Mielca z proboszczem parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Stary budynek garażowy wraz z parafialną salą spotkań postanowiono przebudować na nowoczesny i funkcjonalny obiekt przeznaczony dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Projekt rozbudowy i rozplanowania pomieszczeń opracował zespół architektów. Prace modernizacyjne i adaptacyjne prowadzono od wiosny do jesieni 2017 roku.

W Domu Dziennego Pobytu przygotowano 30 miejsc dla seniorów. Warsztaty Terapii Zajęciowej w grudniu 2017 roku opieką objęły 15 osób z niepełnosprawnością i jak powiedziała Grażyna Cieszyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu - Planujemy uruchomić jeszcze dwie pracownie – jedną w tym roku, a kolejną w  przyszłym roku. Ogółem wszystkich osób uczęszczających na WTZ będziemy mieć 90.

 Działalność nowej mieleckiej placówki opieki społecznej odpowiada na słowa jej wielkiego patrona Świętego Jana Pawła II, który kiedyś powiedział „Starajmy się tak postępować i tak żyć, aby nikomu w naszej Ojczyźnie nie zabrakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny pozostawiony bez opieki”.

 


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15