\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

8 Maja 2018r już po raz piąty w Mielcu uroczyście obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tradycyjnie głównym punktem wydarzenia był marsz ulicami miasta.

Na marszu nie zabrakło również NAS. Nasi uczestnicy pod opieką instruktorów aktywnie uczestniczyli w kolorowym pochodzie. Dzisiaj manifestujemy nasz sprzeciw wobec dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w pracy, urzędzie oraz w życiu codziennym. Manifestujemy o miłość i szacunek dla nas, godność i dobro.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mielcu. Tegoroczna edycja była już piątą jaka odbywa się w naszym mieście. Co roku licznie gromadzi osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz opiekunów, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji czy stowarzyszeń a także uczniów szkół i mieszkańców miasta.


Mielecki Dzień Godności przybrał już jednakową formułę – co roku uczestnicy wyruszają spod Urzędu Miasta i idą na Plac Armii Krajowej. Stąd do nieba wypuszczone zostały pomarańczowe baloniki – to kolor towarzyszący obchodom Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dalsza część uroczystości przeniosła się do Domu Kultury SCK.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zakończył się występami artystycznymi.

Na scenie wystąpił nasz uczestnik Michał Hyjek. Gratulujemy wspaniałego występu. Brawo!


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90
E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

Otwarte:
od poniedziałku - do piątku

7:15 - 15:15