\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

W dniach 22-24.05.2018r. w Bochni odbył się Festiwal Piosenki pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu reprezentował uczestnik Michał Hyjek, który został zaproszony do udziału w dwudniowych warsztatach po przesłuchaniach konkursowych nadesłanych z kraju i zagranicy w kategorii „muzyczne duety”. Przez pierwsze dwa dni Michał wraz z koleżanką z Wrocławia uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Janusza Iwańskiego, dzięki którym powstała ciekawa interpretacja utworu muzycznego „Bądź jak ptak”  Mirosława Jędrowskiego.

W tym roku warsztaty muzyczne prowadzili artyści/ jurorzy: Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Aleksandra Królik, Maurycy Polaski, Janusz Iwański, Hanna Śleszyńska, Jacek Zieliński. W ramach festiwalu odbyły się dwa wydarzenia towarzyszące:

  • wernisaż prac artysty malującego ustami -Mikołaja Kastelika
  • recital Olgi Bończyk

Trzeciego dnia główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni , gdzie po uroczystym rozpoczęciu i fantastycznym recitalu Hanny Śleszyńskiej uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych. Interpretacje piosenek były wyjątkowych w aranżacjach przygotowanych i zagranych  przez Adama Jarznika z zespołem i sekcją smyczkową zabrzmiały fantastycznie.

Na festiwalowej scenie swoje marzenie także spełnił  5-letni Olaf- niepełnosprawny wychowanek DPS w Brzesku akompaniując na keyboardzie swojemu idolowi Kordianowi Cieślkowi- artyście folk- disco polo. Festiwal zakończył koncert zespołu Skaldowie.

Festiwal to nie tylko edukacja muzyczna, ale nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności , a dzięki temu, że na scenie spotykają się osoby niepełnosprawne i zdrowe w kategorii „muzyczne duety” powstają wyjątkowe interpretacje utworów muzycznych wykonywanych wspólnie. Muzyka łączy nie tylko pokolenia. Zdolności wokalne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności, a śpiewać każdy może…

                                                                                                                                                                                                          Przygotowała i opracowała: Beata Juras


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15