\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

W dniach 04.09 – 07.09 2018r. odbyła się wycieczka do Wrocławia.

Wyjechaliśmy o godz. 9:00,na miejscu byliśmy w godzinach popołudniowych. Hotel w którym mieliśmy nocleg nosi nazwę „Strzelec”. Po rozlokowaniu w pokojach udaliśmy się na obiadokolację do hotelowej restauracji, gdzie zostaliśmy miło i serdecznie przywitani przez szefową kuchni. W restauracji tej obowiązywał „szwedzki stół”.

Po smacznym posiłku i odpoczynku pojechaliśmy zobaczyć pokaz wrocławskiej fontanny, miejsce oddalone o 7 km od hotelu, w którym byliśmy zakwaterowani. Jest to fontanna multimedialna usytuowana w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, otoczona pergolą, przy Hali Stulecia i Centrum Kongresowym. Pokaz wodny rozpoczął się o godz. 20:00. Wodnym pokazom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient przy spektakularnym oświetleniu. Wszystkim uczestnikom, opiekunom i zwiedzającym wodny spektakl bardzo się podobał robiąc zdjęcia, nagrywając filmiki. Po zakończonym widowisku o godz. 21.00 wróciliśmy do hotelu.

W drugim dniu po śniadaniu i otrzymaniu suchego prowiantu zaplanowane było zwiedzanie Zoo. W Ogrodzie Zoologicznym podziwialiśmy zwierzęta takie jak: żyrafy, słonie, zebry, niedźwiedzie brunatne, dziki, wilki, gibony, jelenie, gundia, pekari, kolczatka, urson, stepojeż uszaty, pandy małe, nosorożce, okapi,    manaty, lemury katta, foki pospolite, pelikany, warany z Komodo, rekiny, kolorowe ryby w akwariach, piranie, pawiany, kotiki, tapiry anta, małpy człekokształtne, lwy, tygrysy, pingwiny, kaczki, hipopotamy, żółwie, krokodyle, aligatory, konie, kozy, strusie, osły, orangutana, antylopę, emu, żurawie i marabuty, szpak balijski, bajkałówka, papuzica duża, puchacza oraz wiele innych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów. Następnie wróciliśmy do hotelu na obiadokolację. Wieczorem zaplanowano grilla i dyskotekę w hotelowej restauracji.

W trzecim dniu wycieczki w planach było wyjazd windą na wieżę widokową, zwiedzanie Muzeum Motoryzacji, rynku wrocławskiego i Ogrodu Japońskiego. Pierwszym miejscem zwiedzania była wieża widokowa. Wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu jest najwyższą budowlą mieszkalną w Polsce.  Całkowita wysokość konstrukcji wynosi 212m. Liczy 49 pięter. Część wieżowca to centrum handlowe, w której znajduje się także kręgielnia, wyżej usytuowane są biura i apartamenty. Na 49 piętrze znajduje się oszklony taras z punktem obserwacyjnym, z którego podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Motoryzacji, położone we wsi Ślęza k. Wrocławia. Jest to prywatne muzeum prowadzone przez Towarzystwo Automobilowe Topacz znajdujące się na pięknym terenie hotelu Zamek Topacz, który jest jego siedzibą. Obejrzeliśmy kolekcję zabytkowych pojazdów polskich i zagranicznych – samochodów i motocykli z przełomu XIX i XX wieku do 2005 roku.

Do obejrzenia również i kupienia są pamiątki związane z zabytkową kolekcją. Przy muzeum działa warsztat, w którym naprawiane są zabytkowe pojazdy. Kolejnym miejscem zwiedzania był rynek wrocławski, do miejsca którego przechodziliśmy przez most Tumski. Osoby chętne kupiły sobie pamiątki, potem poszliśmy do restauracji na smaczne lody. Ostatnim miejscem do zwiedzenia był Ogród Japoński znajdujący się w Parku Szczytnickim w Śródmieściu Wrocławia. Ogród stanowi unikatowy w Europie, żywy fragment japońskiej kultury. Jest on połączeniem kilku typów ogrodów japońskich: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty i kamienistej plaży. Zgromadzono w nim kilkadziesiąt gatunków roślin pochodzenia azjatyckiego w tym japońskiego. Następnie wróciliśmy do hotelu gdzie zjedliśmy obiadokolację a później pakowaliśmy swoje bagaże.

Dnia następnego po śniadaniu o godz. 8.30 wyjechaliśmy do Mielca, o godz.12.00 zatrzymaliśmy się na obiad, ok. godz. 17.30 byliśmy na miejscu. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki, tym bardziej, że przez wszystkie dni pogoda była piękna i słoneczna.

Krzysztof Mierzwa


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90
E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

Otwarte:
od poniedziałku - do piątku

7:15 - 15:15