\ Warsztat Terapi Zajęciowej w Mielcu

Aktualnosci

VIII   Festwal Twórczości Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Piosenka jest dobra na wszystko" Kolbuszowa Dolna 27-28.05.2019r.

           W poniedziałek i wtorek -   27 i 28 maja  już po raz VIII odbył się Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,, Piosenka jest dobra na wszystko’’ zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Iskierka’’ w Kolbuszowej Dolnej. Festiwal jest prestiżową  imprezą – świętem osób niepełnosprawnych i ludzi, których powołaniem jest działanie i pomoc najbardziej potrzebującym. Jest to najprostszy sposób na przełamywanie wszelkich barier międzyludzkich, pogłębia integrację osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi. To działania, które zmieniają sposób patrzenia na osoby niepełnosprawne, które mają marzenia, talenty, uczucia , a w dodatku są pełne radości, cierpliwości i siły, których możemy się od nich uczyć.

         W pierwszym dniu festiwalu, po zakwaterowaniu w hotelu Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu rozpoczęły się próby mikrofonowe oraz przesłuchania konkursowe na scenie plenerowej przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 37 zespołów i solistów.  Umiejętności wokalne uczestników festiwalu oceniało jury. Wykonawcy i zespoły  wokalne przedstawili piosenki znane i lubiane. Nie zabrakło czegoś  na nutę ludową oraz hitów polskiej estrady. Zabawa przy tym była znakomita…..

         Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, między innymi wyjście na basen i na skansen, gdzie na niemal 30 hektarach eksponowanych jest ponad 80 obiektów małej i dużej architektury drewnianej – to przede wszystkim urokliwe wsie z przełomu XIX I XX wieku prezentujące kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków. Do najstarszych obiektów należy kościół z Mielca – Rzochowa postawiony w 1843 roku. Byliśmy też na lodach na urokliwym ryneczku, gdzie znajduje się poidełko w kształcie krokodyla, który jest nieoficjalnym symbolem Kolbuszowej. Na zakończenie poniedziałkowego popołudnia odbyła się dyskoteka.

         W dniu następnym odbył się Koncert Galowy uczestników festiwalu. Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem, bowiem  uczestnicy prezentowali wysoki i wyrównany poziom. Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu reprezentowali: Michał Hyjek  - solista, który zdobył wyróżnienie za utwór ,,Bądź jak ptak’’ Mirosława Jędrowskiego i Danuty Jachyry i zespół wokalny w składzie: Michał Hyjek, Beata Cebula, Anna Konefał, Agnieszka Kmieć , Joanna Doroż i Łukasz Kasprzak, którzy utworem ,,Nie jesteś sama ‘’ Seweryna Krajewskiego wyśpiewali sobie III miejsce. Niespodzianką i miłym akcentem podczas festiwalu okazał się występ Piotra Majewskiego w utworze ,,Jedynie ty ‘’ , Jessici Motyl w  utworze ,,Dłoń’’ oraz Patryka Jaszcza w skomponowanym przez siebie utworze ,,Mielecki Rapton’’. 

         Fesiwal to ciekawe przedsięwzięcie i ważne wydarzenie społeczne. Wszyscy z uśmiechem na twarzach świętowali wspólne przebywanie, dzielili się swoja pasją śpiewania, wymieniali doświadczenia. Próby i występy mobilizują do ćwiczeń i wytężonej pracy.To niezwykła okazja do spotkania o charakterze integracyjnym, budowa pozytywnych postaw oraz poczucia solidarności w środowiskach lokalnych. Radość spotkania oraz ciepło i serdeczność towarzyszyły całej imprezie. Są takie chwile, które za wszelką cenę chciałoby się przeżyć jeszcze raz…….

Przygotowała i opracowała: Beata Juras


Kalendarz
Dzis
Brak wydarzeń w tym dniu.
Licznik odwiedzin
Kontakt

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu
39-300 Mielec
ul.Kocjana 15

Tel/fax: 17 787 57 90

E-mail: wtz-mielec@pro.onet.pl

WTZ  ul. Ks. R. Sitki

Tel.: 17 250 69 80

WTZ  ul. Pogodna

Tel.: 17 773 92 17

 

Otwarte:

od poniedziałku - do piątku
7:15 - 15:15